Naudodami kompiuterį versle arba tiesiog darbo reikalais neretai pamirštame apie pavojus slypinčius internete. Vis dėlto kartais turėtume pagalvoti apie sąveiką su globaliu žiniatinkliu ir ką galime padaryti, kad apsisaugotume.

Kokie yra pavojai?

Malware iš esmės yra kenkėjiška programinė įranga, skirta įsilaužti į jūsų kompiuterį, sugadinti, pavogti informaciją arba kai kuriais atvejais tiesiog jus erzinti. Kompiuterinis virusas yra kompiuterio programa, kuri gali nukopijuoti save ir užkrėsti kompiuterį be savininko leidimo ar žinios. Tikras virusas gali plisti iš vieno kompiuterio į kitą tik tam tikra vykdomojo kodo dėka. Jis perduodamas iš kompiuterio į kompiuterį per jungtis arba keičiamojoje laikmenoje, pvz., kompaktiniame diske, DVD ar USB diske. Kirminai yra savaime besidauginanti kompiuterinė programa ir naudoja kompiuterių tinklą tam, kad nusiųstų savo kopijas į kitus tinklo kompiuterius, paprastai be jokio vartotojo įsikišimo ar žinios. Skirtingai nuo viruso, jam nereikia prisijungti prie programos ar laikmenos.

Trojos arkliai yra atskira kompiuterių grėsmių klasė. Atrodo, kad programinė įranga atlieka pageidaujamą funkciją, tačiau iš tiesų ji užsiėmusi nepastebimų kenkėjiškų funkcijų darymu. Trojos arklius galima lengvai ir nesąmoningai atsisiųsti. Nemokama programinė įranga ir žaidimai yra pagrindiniai jų tiekėjai. Šnipinėjimo programos yra programinė įranga, skirta rinkti informaciją apie vartotoją, naršymo įpročius ir net slaptažodžius. Šnipinėjimo programos ir jo artimas pusbrolis bei draugužis Adware dažnai atsisiunčiamos su nemokama programine įranga. Kai prisijungiate prie interneto svetainės, reklaminė programinė įranga automatiškai paleidžia, rodo arba atsisiunčia skelbimus į kompiuterį. Crimeware programos naudojamos tapatybės vagystėms. Jos naudojamos norint pasiekti kompiuterio naudotojo internetines paskyras finansinių paslaugų įmonėse, dažniausiai įmonės, su kuria susisiekta, serveriuose, tačiau gali reziduoti ir jūsų kompiuterio operacinėje sistemoje.

Ką Tu gali padaryti?

Yra gan nemenkas piktadarių ir kenkėjų sąrašas, bet jūs galite apsisaugoti. Štai 10 patarimų, kurie padės jūsų verslui išvengti daugumos beprasmių kančių:

Įsitikinkite, kad jūs ir jūsų darbuotojai turi bazinį supratimą interneto saugumo klausimais. Nemokamus interneto saugumo kursus siūlo Google, juos taip pat rengia privacios įmonės, universitetai, kitos organizacijos. Įsitikinkite, kad jūsų komanda laisvai naudoja saugos priemones.

Prieš pirkdami programinę įrangą internetu, pasidomėkite ir naudokite tiktai patikimą šaltinį. Visada padarykite pilną kompiuterio programų atsarginę kopiją prieš įkeldami naują programinę įrangą- atkūrimas yra lengvesnis nei atstatymas.

Būkite atsargūs, atsisiųsdami nemokamą programinę įrangą, ji gali turėti tam tikrų sąlygų. Yra gerų nemokamų programų, tačiau pasidomėkite jų kūrėjų patikimumu.

Jei elektroniniame laiške, kurį gavote, jums nereikia nežinomo priedo, neatidarykite jo.

Praneškite klientams ar verslo partneriams, kad siunčiate priedą, kad jie jo neištrintų apsaugodami savo kompiuterį.

Sekite naujienas, visada laiku atnaujinkite Microsoft produktų saugumo pataisymus savo kompiuteryje.

Apsiginkluokite ugniasiene ir gera antivirusine programa.

Nustatykite antivirusinę programą taip, kad ji automatiškai nuskaitytų visus gaunamus elektroninio pašto priedus.

Kai baigiate darbo dieną- išvalykite savo interneto naršyklę nuo slapukų.

Vykdydami finansines operacijas nesinaudokite viešuoju Wi-Fi.

Kai naršote internete, jūsų kompiuteris nuolat atsisiunčia failus ir kai kuriais atvejais kitą programinę įrangą, kad galėtumėte naudotis visu šiuolaikinio interneto pajėgumu ir funkcionalu. Tačiau kartais failus ar programas rašo žmonės, norintys pakenkti jūsų kompiuteriui. Norėdami apsisaugoti nuo kenkėjiškos programinės įrangos, įsitikinkite, kad esate apsiginklavę mažų mažiausiai bent dešimt aukščiau nurodytų žingsnių link didesnio saugumo internete.